מהי שיטת היפנוברת'ינג?

להגיע ללידה שלך בטוחה ורגועה ולתת לך ולתינוקך את ההתחלה הטובה ביותר

היפנובירת’ינג היא שיטה שמטרתה לתמוך ביולדת ולהכין אותה ללידה רגועה, רכה ובריאה יותר. בבסיס השיטה עומדת האמונה שגוף האם והתינוק שברחמה עוצבו באופן טבעי לשיתוף פעולה הרמוני ביניהם; שבעזרת נשימות, דמיון מודרך, מדיטציה ותמיכה של הפרטנר, יש אפשרות לאמן את המוח כך שיפיק את הרוגע הנחוץ ללידה משוחררת מפחדים.

קורס הכנה ללידה בשיטת היפנובירת'ינג׳ משלב אוסף של הדרכות, טכניקות וכלים פשוטים לכל שלבי ההיריון והלידה.

שיטת היפנוברת'ינג פותחה לראשונה בארה"ב בשנות ה-80 ע"י מארי מונגן, היפנותרפיסטית. השיטה מושפעת ממשנתו ומחקריו של דר' דיק גרנטלי ריד, שספרו "לידה ללא פחד" יצא לאור ב- 1933.

דר' ריד מצא שהפחד האימתני עימו מגיעות נשים רבות ללידה משנה לחלוטין את האופן שבו הגוף שלהן מתנהל במהלך הלידה. הפחד מכווץ את כלי הדם, וגורם לכך שפחות דם יגיע לרחם. עובדה זו מעכבת את רצף ויעילות הצירים (מה שנקרא ברפואה "חוסר התקדמות בלידה"), וגורמת לכך שפחות דם יגיע גם לתינוק, והוא מרגיש פחות טוב במהלך הלידה ("ירידות דופק של התינוק").

בנוסף, הפחד גורם לכך שההפרשות ההורמונליות של היולדת משתנות, ובמקום אוקסיטוצין – הורמון האהבה – היא מפרישה הורמוני מתח מסוג אדרנלין ודומיו; במקום אנדורפין – משכך הכאבים העוצמתי והטבעי של הגוף – היא מפרישה הורמוני מתח שמטרתם לאותת לגוף כי זה לא זמן בטוח ללידה, וגורמת לגוף לדחות את הלידה למועד מאוחר ובטוח יותר.

מארי מונגאן, מפתחת שיטת היפנובירת’ינג, הבינה את הקשר פחד-מתח-כאב ואת השפעתם על הלידה.  כיוון שרוב הנשים מגיעות ללידה עם תמונה מאוד ברורה של איך זה אמור להיראות (אישה צורחת מכאבים, בעל היסטרי וחסר אונים וכד’), לא פלא שרובן מגיעות מבוהלות ומפוחדות. הפחד גורם למוח שלנו להפריש הורמונים ממשפחת הקטקאלומין ואנדרנלין אשר מיועדים לעזור לגופינו לתפקד בעת סכנה. במצב הזה היולדת מתוחה ומכווצת, ומתקשה לחוות שחרור וביטחון שכל כך נחוצים להתקדמות הלידה הטבעית.

הרעיון המרכזי בשיטה היפנוברת'ינג הוא שלידה היא תהליך טבעי, ושהגוף יודע היטב כיצד ללדת אם לא מפריעים לו ואם היולדת נמצאת בסביבה תומכת ורגועה במהלך הלידה.

היפנוברת'ינג היא שיטה פרקטית המנפצת את המיתוס שכאב הוא חלק בלתי נפרד מהלידה. היא מוכיחה שכשאנו משחררות את הפחד שמחזיק את הגוף שלנו מתוח וסגור, אנחנו יכולות לחוות לידה עדינה ובטוחה ללא נזקים.

לידה אינה חייבת להיות מפחידה – היא ביטוי טבעי של החיים! לידה בגישת היפנוברת’ינג השפיעה לטובה על תוצאות הלידה של עשרות אלפי זוגות.

שיטת היפנוברת’ינג מרגיעה את ההכרה כדי לאפשר לגוף לתפקד. תרגילי היפנוברת'ינג – חשיבה חיובית, הרפיות, דמיון מודרך, נשימות והכנה פיזית – מובילים להריון שמח ונינוח. הביטחון שלך, האמון והציפייה החיובית מובילים ללידה שלווה, מספקת ומעצימה לאם ולתינוק. הלידה מתנהלת עפ”י הקצב האישי, שבה האם והתינוק עובדים ביחד ותומכים האחד בשני. זוהי זכותך כאם.

מה ההבדל בין קורס KG היפנוברת'ינג לקורס היפנוברת'ינג של פשוט ללדת?

שיטת KG היפנובירת’ינג מוכרת בעולם מזה עשרים שנה ויש לה אחוזי הצלחה גבוהים ביותר. היא עלתה לכותרות לאחרונה לאחר שמייגן מרקל וסלבריטאיות אחרות בחרו בה כהכנה ללידה.

שיטת  KG היפנובירת’ינג פותחה באנגליה על ידי קטרין גרייפס, מיילדת וותיקה, ששכללה את שיטת היפנובירת’ינג המקורית. ההבדל העיקרי הוא בפשטות היישום. לקטרין גרייפס היה חשוב לפשט את השיטה כדי שיהיה יותר קל ליישם אותה בזמן הלידה. שיטת ההכנה שלה פשוטה והגיונית המותאמת לכולם, ומאפשרת לחוות לידה מעצימה, רכה וטבעית יותר.

מזמינה גם אותך להצטרף לחוויה מיוחדת של לידה רגוע ומעצימה.

את מוזמנת ליצור אתי קשר לקבלת פרטים על הקורסים הקרובים ועל מפגשים פרטיים להכנה ללידה טובה וטבעית.

את מוזמנת להתקשר אלי

ניתן גם להשאיר פרטים ואחזור אלייך בהקדם

052-321-4792